Title: Т. Г. Шевченко певец Украины : кратко-биографический очерк
Authors: Краніхфельд, Володимир Павлович
Keywords: Україніка;Нова українська література;Українська література ХІХ ст.;Шевченкознавство;Шевченко Т. Г.;Володимир Павлович Краніхфельд;нарис;1911
Issue Date: 1911
Publisher: изд. «Нов. журнал для всех» [Паровая тип. Л. В. Гутмана]
Citation: Кранихфельд В. П. (1865-1918). Т. Г. Шевченко певец Украины : кратко-биографический очерк. – СПб. : изд. «Нов. журнал для всех» [Паровая тип. Л. В. Гутмана], 1911. – 95, [5] c.
Abstract: Володимир Павлович Краніхфельд (1865-1918) – літературний критик, публіцист, журналіст. Представлена праця вийшла до 50 роковин Т. Г. Шевченка. Критико-біографічному нарису передує вступ, у якому розказана історія появи даної праці та обґрунтовано зв'язок життя і творчості поета з історією життя українського народу. У наступних розділах розглянуті біографія Тараса Григоровича і його поетичні твори, пов’язані з Україною і козацтвом, свої припущення і висновки автор підтвердив цитатами. У висновку підводяться підсумки до всього вищесказаного. Тимчасово виконуючи обов’язки редактора журналу «Современный мир», надрукував роман Арцибашева «Санін» (1908) та повість С. І. Гусєва-Оренбурзького «Привид». У 1914 р. був притягнутий за це до суду, звинувачений у богохульстві та порнографії. Був у ув’язнений у Петропавлівській фортеці впродовж чотирьох місяців.
Description: Оправа сучасна, реставрована: картон, корінець коленкоровий. Збереглася оригінальна обкладинка видання. На верхній сторінці обкладинки містяться: прізвище автора, назва твору та вихідні данні (місто, видання, рік). Запис власника: «Б. Лупанов» [на с. 5]. Штампи: Наукова бібліотека Одеський державний університет ім. І. І. Мечникова [на звороті тит. арк., с. 17, 64, [2]].
Appears in Collections:Одеська Шевченкіана

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
01.jpg285,82 kBJPEGThumbnail
View/Open
lupanov_496.pdf23,52 MBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.