Title: Каталог Шевченківської вистави : з портретом батька Т. Шевченка
Keywords: Україніка;Український живопис;Український живопис середини ХІХ ст;Шевченкознавство;Шевченко Т. Г.;Шевченкіана;шевченкознавство;портрет Г. Шевченка;ранні малюнки Т. Г. Шевченка;українські видання;1920
Issue Date: 1920
Publisher: Друкарня «Діло»
Citation: Каталог Шевченківської вистави : з портретом батька Т. Шевченка / Свєнціцький І. ; Національний музей у Львові. – Львів : [Друкарня «Діло»], 1920. – 23, [1] с.
Abstract: Тарас Григорович Шевченко – геніальний український поет, письменник, художник, графік, громадський діяч. Член Кирило-Мефодіївського братства. Шевченківська виставка у Львові в 1920 р. складалася з наступних розділів: «Видання Кобзаря, поодиноких поем, творів і переписки Т. Шевченка», «Великоруські твори Т. Шевченка та українські переклади», «Переклади великоруські», «Білоруські переклади», «Польські переклади», «Чеські переклади», «Словенські переклади», «Німецькі переклади», «Англійські переклади», «Про життя і твори Тараса Шевченка», «Шевченківські поминки і річниці», «Пам’ятка після Шевченка», «Автографи Шевченка», «Шевченко-мистець», «Портрети і бюсти Шевченка», «Ілюстрації творів Шевченка. Шевченківські теми в мистецтві», «Музичні композиції на слова Шевченка», «Родичі, приятелі і недруги Шевченка», «Тло вистави». Перлиною виставки став портрет батька поета – одна з найбільш ранніх робіт Шевченка-художника. Довгий час малюнок був невідомим широкому загалу, і лише в грудні 1917 року директор Білоруської національної бібліотеки Янко Луцкевич у Вільні передав його через д-ра О. Боцяна до Національного Музею у Львові. Малюнок містить власноручний підпис художника: «Се мій батько». Д-р О. Боцян доводить, що Шевченко зробив його 1830 року під час науки у Вільні, перед переїздом до Варшави й перед наукою в Лямпі. На думку Д. Антоновича, характер виконання вповні підтверджує цей здогад О. Боцяна. Це ще не той широкий академічний рисунок, риси якого характеризують більш ранні петербурзькі Шевченкові роботи, але це вже не є спроба самоука, навпаки, – він виявляє у своїй дещо стилізованій формі принцип дуже поважної і вдумливої школи.
Description: Штамп «Центральна наукова бібліотека м. Одеси» на титульному аркуші.
Appears in Collections:Дослідники про Т. Г. Шевченка

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
1.jpg120,28 kBJPEGThumbnail
View/Open
230_833.pdf5,36 MBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.